marek piasek blog

5 aktywności, które dadzą Ci gigantyczną energię każdego dnia

utworzone przez | umysł i podświadomość

Jak często chciałabyś, aby twoja energia dawała ci więcej siły I chęci do działania? Niejednokrotnie w moim życiu dostałam pytanie co robię, że sprawiam wrażenie jakbym była „podłączona do prądu”? Skąd się biorą nieograniczone pokłady mojej energii życiowej?

5 aktywności zwiększających energię

W końcu zaczęłam się nad tym zastanawiać i w tym artykule podzielę się z tobą konkretnymi aktywnościami, które będziesz mogła zaaplikować w swoim życiu już dziś. 

1. Poranna rutyna (aktywność fizyczna i pielęgnacja umysłu) 

Pracując z dużą ilością sprzedawców, dzielę ich na dwie kategorie: Tych co wstają na ostatni moment, łapią kawę i spóźnieni rozpoczynają rozmowy i tych, którzy rozpoczynają dzień od skupienia się na sobie, tym jak rozpoczynają dzień, dzięki czemu mają dużo wyższe wyniki, bo przychodzą do pracy z odpowiednią energią i mentalnym przygotowaniem. 

Tak ważna właśnie jest poranna rutyna. Jak wygląda ona u mnie? Jest to medytacja, ćwiczenia fizyczne oraz praca z własną głową w postaci wizualizacji i afirmacji. 

Nie chodzi o to, że ma to wyglądać dokładnie tak samo u ciebie. Twoja poranna rutyna może być zupełnie inna. Chodzi o to, aby dać sobie przestrzeń na aktywności, które cię wypełniają, gdzie jesteś sam dla siebie i nigdzie się nie spieszysz. Aktywności tego typu to może być spacer, basen, książka albo cokolwiek innego, co powoduje, że masz odpowiednie nastawienie na cały dzień. 

To, co  uważam, że warto zdecydowanie zachować to aktywność fizyczna, która sprawia Ci przyjemność. Dzięki niej cały dzień wytwarzane są w organizmie endorfiny.

Druga poranna aktywność powinna karmić twój umysł – to co myślimy i jak myślimy. Myśli realnie tworzą naszą rzeczywistość. Tak jak dbasz o swój samochód, dom czy ogród, tak samo powinieneś dbać o swoją głowę i usuwać z niej niepotrzebne i niewspierające myśli.

Równocześnie stymulując ją do tworzenia tego, czego w życiu chcesz. Na ten właśnie aspekt powinnaś stawiać najwięcej uwagi, ponieważ ma on kluczowy wpływ na poziom energii każdego dnia.  U mnie tak właśnie jest, dlatego rano zaczynam dzień od medytacji, wizualizacji, afirmacji i wdzięczności. Czas jaki sumarycznie przeznaczam na te aktywności to dla mnie półtorej godziny. Kiedy pojawiła się moja pierwsza córeczka, skróciłam czas medytacji i wszystkie aktywności zabierają mniej niż godzinę, dodatkowo mogę je robić nawet podczas porannego karmienia. 

2. Wdzięczność 

Wysoka energia to również stan twojego umysłu. Masz wybór, możesz skupiać na tym czego ci brakuje,co nie działa, lub użalać się nad sobą i robić z siebie ofiarę… albo zamiast tego zacząć doceniać w życiu to co, masz. Zapewniam cię, że jest tego więcej niż zazwyczaj zwracamy uwagę. 

Ja nauczyłam się być wdzięczna za każdą małą rzecz, nie tylko te duże rzeczy, doświadczenia czy sytuacje w moim życiu. Jestem wdzięczna za męża, za to, że mogę cieszyć się zielenią każdego dnia, za zdrowie, za to gdzie mieszkam, że mam dach nad głową etc.

Dlaczego to ćwiczenie jest takie ważne?

Pozwala twojej głowie skupić się na obfitości, a nie na braku. A to na czym się skupiasz w życiu, tego masz jeszcze więcej. Doceniając, będąc wdzięcznym, automatycznie tworzysz wyższą energię wewnętrzną. Takie ćwiczenia możesz stosować nawet podczas jazdy  w samochodzie bądź pod prysznicem a emocje, które tworzysz, pozostają z tobą na większość dnia. 

3. Jesteśmy tym co jemy

Zapewne słyszałaś już to hasło w swoim życiu. Ja przyznaję, że wzięłam je sobie głęboko do serca. Od bardzo wielu lat nie jem mięsa, w drugiej fazie zrezygnowałam również z ryb. Nie mówię, że to jest jedyna droga, jednak to jak jesz i co Jesz powoduje, że zużywasz mniej lub  więcej energii na przetrawienie posiłków. Twój organizm ma określony zasób energii jeśli spożyjesz go na trawienie ciężkiego przetworzonego jedzenia, to nie będzie miał tej energii na inne aktywności. Wyobraź sobie silnik samochodu, im dłużej jeździ i ma wyższy przebieg, tym szybciej się zepsuje. Podobnie jest z naszym organizmem i układem pokarmowym. Dlatego unikaj ciężkiego, mocno przetworzonego i niezdrowego jedzenia, jak również nadmiernego objadania się.

Ja jem dwa posiłki dziennie. Czasem pomiędzy zdarzają się owoce.

4. Oczyszczaj układ pokarmowy

Wiele lat temu zaczęłam od corocznego oczyszczenia układu pokarmowego. Jednak nie był to wystarczający tryb, jak się później okazało. 

4 lata temu okazało się, że ze względu na stres miałam mocno zaburzone hormony tarczycy – wskaźnik był 5 krotnie przekroczony, a ja byłam mega senna. Wówczas moja dobra znajoma pokazała mi system sześciu porannych szklanek. Były one jednym z kluczowych elementów, które pozwoliły mi w ciągu dwóch miesięcy wyrównać wskaźniki tarczycy.

Od tamtego momentu każdego dnia na autopilocie zaczynam dzień od sześciu szklanek, które oczyszczają cały układ pokarmowy i utrzymują odpowiednią florę bakteryjną, nie mówiąc o fenomenalnej pracy jelit. 

Zastanawiasz się, co takiego jest w tych szklankach?

5. Wybierz pracę, która cię wypełnia

Znam ogromną liczbę ludzi, która nie lubi tego co robi, a nie podejmuje decyzji o zmianie myśląc, że inaczej się nie da. Wprowadzając wszystkie powyższe punkty, ale nie zmieniając tego, w jaki sposób pracujesz i co stanowi większość twojego dnia, nie będzie ci łatwo utrzymać wysoki poziom energii. Sama doświadczyłam w życiu pracę, która mnie wykańczała psychicznie i bardzo szybko podjęłam decyzję, że muszę ją zmienić, bo mi  nie służy. Doszłam do momentu frustracji i wykończenia fizycznego. To była dla mnie bardzo ważna lekcja.

Cokolwiek dzisiaj robisz zawodowo, możesz to zmienić w każdym momencie i zacząć zarabiać inaczej. Nawet jeżeli miałoby to oznaczać chwilową  niewygodę czy wymaganie większego zaangażowania twojego czasu początkowo w nowej roli, to wciąż powinieneś podjąć rękawice, bo na szali jest twoje szczęście każdego dnia. Nie znosząc swojej pracy, ciężko będzie utrzymać wysoką energię, ponieważ większość jej  będziesz zużywał na przetrwanie dnia. Zmiana jest czymś dobrym i warto się w niej zakochać.

Mam nadzieję, że zaaplikujesz jak najwięcej z powyższych punktów, aby wypełnić swoje życie bardzo wysokim poziomem energii. 

Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób skutecznie planować i wykorzystać pięć metod, które pozwolą Ci odzyskać nawet jeden dzień w tygodniu?

Stworzyłam poradnik, w którym dzielę się wskazówkami, w jaki sposób odzyskać jeden dzień w tygodniu, dzięki wprowadzeniu 5 kluczowych zasad. 

Dzięki materiałowi poznasz m.in.

  • Czym jest planowanie w blokach czasowych i dlaczego najwięksi tego świata typu Elon Musk też tak pracują,
  • W jaki sposób planuję swój dzień, aby realizować 100% planu,
  • Czym różni się praca na kalendarzu digital od listy zadań,
  • W jaki sposób nie tracić średnio godziny dziennie na szukanie informacji,
  • Jak decydować, co jest priorytetem.

Co zrobiłbyś z dodatkowym czasem? Na co byś go przeznaczył? Z tą myślą zacznij OD RAZU wdrażać praktycznie metody, którymi się z Tobą dzielę. 
Pobierz bezpłatnie e-booka poniżej.

Poznaj również 7 książek, które pomogły mi odnieść sukces, o których piszę w artykule tutaj

basia piasek

Cześć!
Nazywam się Basia Piasek i uwielbiam skuteczną komunikację z drugim człowiekiem. To pozwoliło mi zbudować model sprzedaży, dający wysokie zyski w firmach, które zbudowałam. Wierzę w sprzedaż relacyjną, równocześnie wykorzystując taktyki skracania czasu sprzedaży. Moje firmy tworzą narzędzia i usługi, które wspierają przedsiębiorców, sprzedawców i marketerów. Evenea, Wolves Ventures, Lepsza Kamienica, WebToLearn, Webmetro, Wilki.

dowiedz się więcej

Wykorzystaj gotowe schematy pozyskiwania klientów, dzięki którym pozyskałam ponad 30 000 klientów od dużych kororacji po klientów indywidualnych

Ostatnie wpisy

Share This